55 ribu pengunjung meriahkan Art of Speed 2019!

oleh Mohamad Hanif|
Art of Speed 2019 telah menutup tirainya semalam dengan mencatatkan kunjungan seramai 55,000 orang pengunjung sepanjang dua hari acara berlangsung.

Saban tahun, AOS 2019 mengekalkan tradisi membawa masuk kenderaan vintaj dan ubahsuai yang mengkagumkan dari luar negara, termasuklah BMW R9T (Heiwa Motorcycle), Pantastic (Moon of Japan) dan 1948 FL Harley-Davidson Custom “StG Nautilus” (Hot Dock Custom Styles). 

 


Hot Wheels membuka tirai AOS 2019 dengan melancarkan siri kereta miniatur Japan Historics 3, selain membawakan dua unit kereta Hot Wheels berskala sebenar Nissan Skyline R31 dan juga Honda City Turbo II. 
 


Kolaborasi antara Hausboom dan Hot Wheels juga turut memberikan sebuah Volkswagen Beetle kustom kepada pembeli Hausboom yang bertuah, Eric Lim (KL) di AOS 2019 dan merupakan kerjasama pertama seumpamanya di Asia Tenggara. 
 


Acara pelengkap Art of Speed 2019 ialah cabutan bertuah di mana pemenang utama, Tham Wei Ping (Bayan Lepas) berjaya membawa pulang sebuah Mini Cooper bernadikan Suzuki Hayabusa atau Mizuki!

Berikut merupakan senarai pemenang kategori motosikal dan kereta "Best of Show" di Art of Speed 2019
 


Senarai pemenang AOS2019:
1.    BEST OF MEGA CAR & MOTORCYCLE CLUB GATHERING
OSBMX
2.    BEST MARKETPLACE
BLACK RAINBOWS by HOUSE OF VANS
3.    BEST DISPLAY MOTORCYCLE
NODIE CYCLES
4.    BEST DISPLAY CAR
BWB

AOS Invitational Car Build Off
1.    Jury Award
THE CLASSIC GARAGE from Johor Bahru, builder Ravinder Singh.
Morris 1964 custom hot rod, Mercedez 5.0ltr V8 engine.
2.    Public Award
CARAZEE ARTWORK from Klang, builder Ajie.
Volkswagen Nova Sterling Kitcar, 1972

Best Of Show Automobile
FAROIB AUTOSPORT, Skyline KGC10, Hakosuka 1971 (Malaysia)
Best Of Show Motorcycle
    MOHD NASIR MORNI, Honda EX5, 1995 (Malaysia)


 Pilihan dari Jemputan
1.    Shige Suganuma – MOONEYES PICK
Pemenang : MOHD FAUZAN
2.    Daisuke Sakon – KUSTOMSTYLE PICK
Pemenang: GO TOGO
3.    Kenichiro Kaneko – TRUCK MASTERS PICK
Pemenang : JALIL JAMALUDDIN
4.    The Nash – THE NASH PICK
Pemenang : YOGARAJ
5.    Ken Takano – KEN’S ART CUSTOM GARAGE PICK
Pemenang : MIZZDENI 405 INDUSTRIES
6.    Keiji Kawakita – HOT DOCK CUSTOM CYCLES PICK
Pemenang :  AZRIY AHMAD
7.    Kengo Kimura – HEIWA MOTORCYCLE PICK
Pemenang :  RUSTY FACTORY
8.    Makoto Watanabe – CHOPPER JOURNAL PICK
Pemenang :  MOHD ASYRAFF MOHD ZIN
9.    Matt Everingham – SPEEDHUNTERS.COM PICK
Steve Vandervate – HOTWHEELS PICK
Pemenang :  KEAN YAP
10.    NOEQUAL PICK
Pemenang :  FAROIB AUTOSPORT
11.    Marlon Slack – PIPEBURN PICK
Kenji Hasegawa – ORION ACE PICK
Pemenang  :  FNG WORKS

12.    MAKOTO PICK
Pemenang :  SOFYAN
13.    THE BELL PICK
Pemenang :  MOHD FAUZAN AZIM
14.    Kanda Manabu – KALIFORNIA LOOK PICK
Pemenang:  LEBAI GAME
15.    Chris Cooper – FUEL TANK PICK
Daisuke Katsumura – KOUSOKU YUEN MAGAZINE PICK
Pemenang r :  EIDEN SOH
16.    Geoffrey Baldwin – THE RETURN OF CAFÉ RACER PICK
Pemenang :  AB GARAGE
17.    Oliver Jones – THE CUTRATE PICK
Pemenang :  RUDY NORMAN GTB
18.    Christian Coujin - COUJIN PICK
Pemenang :  ISMAIL IBRAHIM FAROIB AUTOSPORT
19.    Shaun Guardado – SUICIDE MACHINE COMPANY PICK
Pemenang :  AHMAD MUNIR
20.    Mr. GG – MOONEYES TAIWAN PICK
Bomb – BANGKOK HOT ROD CUSTOM SHOW
Pemenang :  ZUL
21.    Jeffrey Chang – JEFFREY’S FINISHING TOUGH PICK
Lou Nozaki – MC HAL HELMET PICK
Pemenang :  NO DIE CYCLES
22.    Shaik Ridzwan – THE MIGHTY MOTOR PICK
Pemenang :  MOHD NASIR MORNI & AHMAD
23.    Yasuo Sekijima – VIBES MAGAZINE PICK 
Lou Nozaki – BEETLE HELMET PICK
Pemenang :  FAIZAL GIMME SHELTER


24.    Makoto Ukai – MODEL CARS MAGAZINE PICK
Gussan – 2% PICK
Pemenang :  ABD RASID
 


Pemenang AOS2019 Show & Shine 
Kategori Lowrider
1.    Best of 12”, 16” & 20” Wheel Lowrider
Pemenang :  ZAINUDDIN B ZAKARIA (MALAYSIA)
2.    Best of 24”, 26” & Open 
Pemenang :  AIZAD ZAFARI (MALAYSIA)
3.    Best of Classic BMX
Pemenang :  JAA  COLA (MALAYSIA)
OPTIONAL CATEGORY 
1.    BEST PAINT
Pemenang  :  AIZAD ZAFARI (MALAYSIA)
2.    BEST FABRICATION
Pemenang :  AIZAD ZAFARI (MALAYSIA)

Kategori Kereta
1.    BEST OF GERMANS (CLASSIC)
Pemenang :  SOFYAN (MALAYSIA)
2.    BEST OF ITALIANS (CLASSIC)
Pemenang :  LUCA SUINO (ITALIAN)
3.    BEST OF BRITISH (CLASSIC)
Pemenang :  CALVIN NAI (MALAYSIA)
4.    BEST OF JAPANESE (CLASSIC)
Pemenang :  FAROIB AUTOSPORT (MALAYSIA)
5.    BEST OF RETRO JAPANESE 4 DOOR SEDAN
Pemenang:  STANEX (MALAYSIA)
6.    BEST OF USA/MUSCLE
Pemenang :  YOGGARAJ (MALAYSIA)
7.    BEST OF SWEDISH
Pemenang :  CARAZEE ARTWORK (MALAYSIA)
8.    BEST OF MODERN CLASSIC
Pemenang :  ALEX TAU (MALAYSIA)
9.    BEST OF RADIKAL (CLASSIC & MODERN)
Pemenang :  CK NAGA (MALAYSIA)
10.    BEST OF WAGON
Pemenang :  MEOR AZRI B ISMAIL (MALAYSIA)
11.    BEST OF VAN
Pemenang :  MUHAMMAD NUR ZAKWAN (MALAYSIA)
12.    BEST OF VW TYPE1
Pemenang :  NYIUR GARAGE (MALAYSIA)
13.    BEST OF VW BUS/VAN
Pemenang :  KELFOLKS (MALAYSIA)
14.    BEST OF VW AIR-COOLED RESTOMOD
Pemenang :  MOHD FAUZAN (MALAYSIA)
15.    BEST OF TYPE3, KARMANN, TYPE34 & EARLY PORSCHE
Pemenang :  FAROIB AUTOSPORT (MALAYSIA)
16.    BEST OF RAT LOOK
Pemenang :  ELDEN SOH (MALAYSIA)


KATEGORI PILIHAN
1.    BEST PAINT
Pemenang:  YOGGARAJ (MALAYSIA)
2.    BEST INTERIOR
Pemenang :  CALVIN NAI (MALAYSIA)
3.    BEST ENGINE BAY
Pemenang :  CALVIN NAI (MALAYSIA)


Kategori Motorsikal
1.    BEST OF OPEN CLASS
Pemenang :  FAZRUL IZHAM (MALAYSIA)
2.    BEST OF CHOPPER
Pemenang :  ZUL RUIZZ (MALAYSIA)
3.    BEST OF BOBBER
Pemenang :  FAIZAL HAMIDON (MALAYSIA)
4.    BEST OF CAFÉ RACER
Pemenang :  FNG WORKS (MALAYSIA)
5.    BEST OF MODIFIED HARLEY-DAVIDSON incl. SPORTSTER, SOFTAIL & PROSTREET
Pemenang:  BEAUTIFUL MACHINES (MALAYSIA)
6.    BEST OF CLUB STYLE
Pemenang :  - NO WINNER -
7.    BEST OF CUSTOM BAGGER
Pemenang :  CUSTOM WHEELS GARAGE (MALAYSIA)

8.    BEST OF JAP STYLE & TRACKER 
Pemenang :  ARUL / ALOY (MALAYSIA)
9.    BEST OF RESTORED CLASSIC SCOOTER
Pemenang :  ABD RASID
10.    BEST OF STREETCUB CUBSTYLE
Pemenang :  MOHD NASIR MORNI (MALAYSIA)
11.    BEST OF RESTORED RETRO SCRAMBLER
Pemenang :  AHMAD FAUZY & ABDUL  KARIM (MALAYSIA)
12.    BEST OF RESTORED CLASSIC CONTINENTAL & AMERICAN
Pemenang :  WAK DOYOK (MALAYSIA)
13.    BEST OF MODIFIED CLASSIC CONTINENTAL & AMERICAN
Pemenang :  FUAD BANJAROS MC (MALAYSIA)
14.    BEST OF CUSTOM STREET BIKE
Pemenang :  RUDY NORMAN GTB

KATEGORI PILIHAN
1.    BEST PAINT
Pemenang :  BOB IRON HEAD MG (MALAYSIA)
2.    BEST FABRICATION
Pemenang :  MATTHEW CHONG (MALAYSIA)
3.    BEST ENGINEERING
Pemenang :  FAZRUL IZHAM (MALAYSIA)

Terima kasih kepada Art of Speed kerana menganjurkan satu acara yang sangat awesome pada tahun ini. 

Jumpa lagi pada tahun hadapan!

Add new comment

Careta Ad

Berita Berkenaan

Berita Domestik
Selain daripada itu, mereka juga bakal mempamerkan dua buah kereta bersaiz sebenar Hot Wheels iaitu…
Berita Domestik
Nadi enjin juga bukan calang-calang, kerana master mind projek ini, Mohamad Irwann Mohd Azlan (nama…
Berita Domestik
Mensasarkan lebih daripada 40,000 orang pengunjung, acara yang bakal berlangsung selama dua hari di…